← Wstecz | Drukuj

Technolog / Zamak Mercator

Oferta z dnia: 16/11/2017

1947 już działało Biuro Badawczo-Konstrukcyjne z dwoma wydziałami: wydziałem rozwoju kabli i przewodów oraz budowy maszyn i urządzeń do produkcji kabli i przewodów. W 1947 r. zaprojektowano i wykonano pięć sztuk ciągarek drutów cienkich tzw. L-6, których walory jakościowe zostały potwierdzone przez producentów kabli. Ten rok właśnie, przyjmuje się jako rozpoczęcie profesjonalnej produkcji maszyn kablowych w Polsce. Kolejne lata przyniosły rozwój struktury organizacyjnej działającego Biura Konstrukcyjnego, które wraz z powiększoną infrastrukturą techniczną (posiadało m.in. odlewnię żeliwa) stało się Zakładem Maszyn Kablowych o określonej samodzielności w ramach KFK. Zatrudniani wówczas inżynierowie, szczególnie młodzi absolwenci AGH i Politechniki Krakowskiej, przyczynili się do wdrażania nowatorskich pomysłów i wzrostu jakości produkowanych urządzeń. Wystawiane maszyny na międzynarodowych targach w Poznaniu, Bazylei, Kijowie, Hanowerze, Moskwie, Lipsku, Brnie cieszyły się zainteresowaniem wielu specjalistów i były wielokrotnie nagradzane.
1979 Zakład Maszyn Kablowych otrzymał patent nr 122652 na „Przyrząd do powlekania zewnętrznych powierzchni rur stalowych” oraz patent nr 118276 na „Sposób powlekania rur stalowych” Na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych Zakład Maszyn Kablowych opracował dokumentację pierwszych wytłaczarek do gumy o średnicy ślimaków 30 mm, 90 mm i 120 mm. Wyprodukowane wytłaczarki do gumy znalazły zastosowanie w liniach wytłaczarkowych - tandemowych nakładających w jednej operacji wypełnienie gumowe i powłokę z PVC na nowych typach kabli.
2000 spółka zmieniła nazwę na ZAMAK Zakład Maszyn Kablowych Sp. z o.o. (ZAMAK)), stając się zarazem prywatną spółką, niezależną od struktur KFK, które już nosiły nazwę „Tele-Fonika”.
2008 spółka korzystając z powiększonej infrastruktury technicznej, parku specjalistycznych maszyn i narzędzi, posiadanych zasobów technicznych, oraz doświadczenia inżynierów i technologów, kontynuowała produkcję maszyn dla szeroko rozumianego przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy (wytłaczarki laboratoryjne, wytłaczarki przemysłowe, linie produkcyjne), a także dla przemysłu kablowego ( linie do produkcji i nawijania kabli) oraz ich obsługę techniczno-serwisową.
2011 spółka przeniosła działalność produkcyjną do nowego obiektu w Skawinie o powierzchni 2700 m, powołując jednocześnie do działania Instytut Badawczo - Rozwojowy. Rozpoczęła również świadczenie usług z zakresu projektowania i wytwarzania elementów mechanicznych (ślimaki, cylindry), a także z zakresu automatyki.
2012 oferta spółki została poszerzona o produkty i usługi dedykowane dla przemysłu poligraficznego, wykorzystując doświadczenie i wielkie uznanie u kooperantów zagranicznych w Azji (Japonia, Chiny) i w Europie (Niemcy, Wielka Brytania, Włochy), które przez lata wypracowali udziałowcy oraz pracownicy spółki Mercator Poligrafia S.A., specjalizującej się głównie w sprzedaży maszyn drukujących marki Shinohara i materiałów poligraficznych dla druku offsetowego.
2013 firma Zamak Mercator rozpoczęła prace badawczo - rozwojowe nad nową generacją wytłaczarek laboratoryjnych przeznaczonych do prowadzenia badań nad trudno przetwarzalnymi kompozytami i nanokompozytami polimerowymi oraz proszkami, zajmując czołowe miejsce na liście innowacyjnych projektów badawczo – przemysłowych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.
Poszukując innowacyjnych rozwiązań w zakresie konstrukcji maszyn firma Zamak Mercator stała się również aktywnym graczem na rynku usług komercyjnych, szczególnie w zakresie wyspecjalizowanej obróbki różnego rodzaju metali. Posiadając zautomatyzowane centra obróbcze (CNC) oraz maszyny konwencjonalne, może wykonywać i regenerować układy plastyfikujące (m.in. ślimaki) oraz świadczyć usługi m.in. wiercenia głębokich otworów oraz szlifowania wałów o różnych płaszczyznach.
2015 firma Zamak Mercator specjalizując się w konstruowaniu i wykonywaniu urządzeń laboratoryjnych i przemysłowych wprowadziła na rynek nowej generacji wytłaczarki laboratoryjne do tworzyw i wytłaczarki przemysłowe do gumy. Wytłaczarki te charakteryzują się nowatorskimi i innowacyjnymi rozwiązaniami ( innowacyjna metoda pomiaru siły osiowej działającej na cylinder wytłaczarki), co zostało potwierdzone zarejestrowaniem w Urzędzie Patentowym w Warszawie kolejnych patentów tj. pod numerem 404942 na "Sposób pomiaru siły osiowej działającej na cylinder wytłaczarki ślimakowej” i pod numerem 404944 na „Sposób dystrybucji tworzywa w wytłaczarce ślimakowej z obiegiem powrotnym”.
Firma Zamak Mercator posiada certyfikat ISO 9001 i nieustannie dąży do najwyższej jakości oferowanych produktów i usług, co zostało docenione i spółka uzyskała także tytuł „Symbol Innowacji 2015”.
2016 firma ZAMAK MERCATOR na trwale zaistniała jako producent linii do filamentu dla drukarek 3D, powiększając znacząco grono użytkowników tego rodzaju maszyn w Polsce i za granicą.

Oferowana praca

Stanowisko: Technolog
Miejsce pracy: Skawina / małopolskie / Polska
Branża: Produkcja

Opis stanowiska

Opracowywanie dokumentacji technologicznej na podstawie dokumentacji konstrukcyjnej,
Wykonywanie dokumentacji rysunkowej,
Sporządzanie zestawienia materiałowego dla działu Zakupów,
Kontrola przebiegu procesu technologicznego produkcji,
Opracowywanie receptur i instrukcji technologicznych nowych produktów,
Doradztwo technologiczne i techniczne,
Archiwizacja dokumentacji w wersji elektronicznej
Współpraca z działem kontroli jakości w zakresie prawidłowego funkcjonowania systemów jakościowych,
Przygotowanie kosztorysów,
Czynne uczestnictwo w pracach związanych z przygotowaniem inwestycji,
Współpraca z działem marketingu w zakresie rozwoju produktu.

Wymagania

Wykształcenie wyższe techniczne,
Minimum 3 letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku technologa obróbki skrawaniem,
Umiejętność rozwiązywania problemów technologicznych,
Umiejętność pracy w zespole,
Dobra znajomość obsługi komputera, programów biurowych oraz inżynierskich,
Mile widziana znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym,
Mile widziana umiejętność programowania maszyn CNC w środowisku programów CAM
Komunikatywność, odpowiedzialność, samodzielność.

Oferujemy

Interesującą i stabilną pracę w firmie o ugruntowanej pozycji rynkowej,
Możliwość podnoszenia kwalifikacji,
Współpracę z profesjonalnym zespołem ekspertów,
Niezbędne narzędzia pracy.

Dane firmowe

Zamak Mercator
Piłsudskiego, 63
32-050 Skawina
Email: rekrutacja@zamakmercator.pl